سخنگوی جمعیت هلال احمر گفت: عملیات و امداد رسانی از سوی جمعیت هلال احمر نسبت به زمان مشابه سال قبل ۸۶ درصد، تصادفات جاده‌ای ۹۹ درصد و انتقال به مراکز درمانی ۱۰۱ درصد رشد داشته است

تصادفات جاده‌ای ۹۹ درصد و انتقال به مراکز درمانی ۱۰۱ درصد رشدنسبت به سال گذشته

محمدحسن قوسیان مقدم با اشاره به فعالیت نیروهای جمعیت هلال احمر در ایام نوروز اظهار کرد: در راستای قطع زنجیره کرونا مسئولیت کنترل مسافران در مبادی ورودی مرزها و استان‌ها به عهده جمعیت هلال احمر قرار داده شده است.

وی تصریح کرد: نیروهای هلال احمر در 16 استان و 33 مرز مستقر شده‌اند و اقدامات لازم برای اخذ تست از مسافران در مبادی ورودی مرزها انجام می‌دهند که البته از 33 مرز اشاره شده تعدادی غیر فعال هستند اما به هر ترتیب نیروهای جمعیت هلال احمر مستقر هستند.

سخنگوی جمعیت هلال احمر ادامه داد: از 25 اسفند تا به امروز33 هزار 785 نفر از مبادی مرزها عبور کرده‌اند که از این تعداد 3 هزار 958 تست “پی سی آر” و 7 هزار و 731 تست سریع انجام شده است و 30 نفر نیز در این مدت قرنطیه شده‌اند.

قوسیان مقدم خاطرنشان کرد: همچنین با هماهنگی که با وزارت بهداشت انجام شده ایرانیانی که در مرزها تست آنها مثبت باشد در منازل خود قرنطیه می‌شوند و نزدیکترین مرکز درمانی بر فرایند درمانی آنها نظارت خواهد کرد.

وی افزود: 264 نفر از نیروهای جمعیت هلال احمر در 7 مرز دریایی، 15 مرز زمینی و یک مرز دریایی آماده خدمت رسانی هستند.

سخنگوی جمعیت هلال احمر ادامه داد: یک هزار و 205 پایگاه در جاده‌ها پیش بینی شده است که 12 هزار نیروی سازمان امداد و نجات در این پایگاه‌ها امداد رسانی می‌کنند که از تاریخ 25 اسفند 99 تا 3 فروردین 1400 ، یک هزار 865 عملیات، 755 مورد امداد رسانی به افراد حادثه دیده، 187 درمان سرپایی، 390 مورد انتقال به مراکز درمانی انجام شده است.

قوسیان مقدم تصریح کرد: عملیات و امداد رسانی از سوی جمعیت هلال احمر نسبت به زمان مشابه سال قبل 86 درصد، تصادفات جاده‌ای 99 درصد و انتقال به مراکز درمانی 101 درصد رشد داشته است.

گردآوری: گروه خبر جک و خنده
seemorgh.com/news
منبع: tasnimnews.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *