بازار فیلم هفتاد و سومین جشنواره فیلم کن از امروز و به مدت ۵ روز به صورت مجازی برگزار خواهد شد 

آغاز بازار آنلاین جشنواره فیم کن 

با وجود لغو برگزاری جشنواره فیلم کن ۲۰۲۰ به سبب بحران جهانی کرونا، دست‌اندرکاران این رویداد سینمایی در نهایت تصمیم گرفتند بازار جشنواره کن را که از مهم‌ترین بازارهای خرید، فروش و معرفی آثار سینمایی جهان است را از تاریخ ۲۲ تا ۲۶ ژوئن (۲ تا ۶ تیر) به صورت مجازی برگزار کنند و پلتفورم آنلاین “Cinando” میزبان بازار جشنواره کن است.

بیشتر بدانید : جشنواره فیلم کن 2020 بالاخره کوتاه آمد!

بازار آنلاین جشنواره کن (online Marché du Film) شامل غرفه‌های مجاری برای کمپانی‌های فیلمسازی است و این امکان را فراهم کرده تا این کمپانی‌ها آثار سینمایی و پروژه‌های در حال ساخت خود را به نمایش بگذارند و با خریداران بین‌المللی ارتباط برقرار کنند. همچنین غرفه‌هایی مجازی نیز برای صندوق‌های حمایت از آثار سینمایی و هیات‌های منطقه‌ای فیلم در نظر گرفته شده است.

امسال در بازار مجازی جشنواره کن ۲۶۱ عامل عرضه و فروش فیلم (sales agent) دارای غرفه های مجازی بوده و حق نمایش آن لاین فیلم های خود را در بازار خواهند داشت که نسرین میرشب با شرکت دریم لب فیلمز و محمد اطبایی با مستقل های ایرانی تنها ایرانی های این بخش از بازارند.

در بخش موسسات هم ۶۱ بنیاد و نهاد رسمی و دولتی و از جمله بنیاد سینمایی فارابی حضور دارند که در زیر مجموعه فارابی جشنواره جهانی فیلم فجر، مرکز گسترس سینمای مستند و تجربی، مجموعه هنر و تجربه و شرکت های ایریماژ، الی ایمیج و آی فیلم پرو ثبت نام شده اند. شماری دیگر پخش کننده های بین المللی سینمای ایران مانند علی قاسمی، علیرضا شاهرخی، مرجان علیزاده، گلریز احتیاطی و مهیار صادقی نیز به عنوان شرکت کننده در بازار فیلم مجازی کن حضور دارند. 

 از میان فیلم‌های ایرانی که کمپانی «دریم لب فیلمز» به مدیریت نسرین میرشب پخش بین‌المللی آنها را بر عهده دارد چهار فیلم بلند داستانی، دو مستند بلند و یک فیلم کوتاه در بازار جشنواره فیلم کن حضور خواهند داشت که امسال به سبب شیوع ویروس کرونا برای اولین بار به صورت مجازی برگزار خواهد شد.

الناز شاکردوست در فیلم تی تی
الناز شاکردوست در فیلم تی تی

«جنایت بی‌دقت» به کارگردانی شهرام مکری، «تی تی» از آیدا پناهنده، «من اینجا هستم» به کارگردانی عباس امینی، «عنکبوت» از ابراهیم ایرج‌زاد، مستند «سایه‌های بی‌خورشید» به کارگردانی مهرداد اسکویی، مستند «همراه با باد» ساخته مهدی شادی‌زاده و فیلم کوتاه «تریشکو» به کارگردانی شکیبا خالقی، آثاری هستند که در بازار جشنواره فیلم کن به عنوان یکی از مهم‌ترین رویدادها در عرصه خرید، فروش آثار سینمایی، معرفی می‌شوند.

 

بیشتر بدانید : اصغر فرهادی با “قهرمان” در بازار جشنواره فیلم کن 2020

بیشتر بدانید : جشنواره کن 2020 در هاله ای از ابهام ؟! + آخرین اخبار

بیشتر بدانید : جزئیات فیلم های انتخابی جشنواره کن 2020 اعلام شد

بیشتر بدانید : فهرست فیلم های کن 2020 اعلام شد + جدیدترین اخبار

 

گردآوری: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
منبع: isna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *