مرد میانسال که نمی‌خواست خانه همسر سابقش را ترک کند در حالی خود را به آتش کشید که یک مأمور کلانتری را که می‌خواست مانع وی شود نیز دچار ۶۰ درصد سوختگی کرد

ماجرای پلیس قلهک که به شهادت رسید

ستوان‌دوم پرویز کرمپور، مأمور فداکار کلانتری قلهک، روی تخت بیمارستان جان خود را از دست داد. او که در زمان مأموریت به علت نجات فردی که گرفتار حریق شده بود، دچار سوختگی شدید ٦٠‌درصد از نوع درجه سه از ناحیه صورت، سینه، دست و سایر قسمت‌های بدن شده بود، در آی‌سی‌یو بیمارستان بستری بود که درنهایت جمعه شب گذشته به شهادت رسید.

چند روز پیش یکی از مأموران کلانتری قلهک برای اجرای ابلاغ قضائی و حکم خلع ید به همراه نماینده دادستان و دادورز به آدرس مشخص در خیابان شریعتی، خیابان یخچال مراجعه کرد. او گفت: «آدرس فوق خانه‌ای متعلق به یک خانم بود، اما همسرش در آنجا ساکن بود و شاکی طبق قانون حکم خلع ید را از مراجع قضائی گرفته بود.»

هنگامی که مأمور پلیس به همراه نماینده دادستان به آدرس مذکور مراجعه کرد، همسر شاکی موضوع را پذیرفت و سپس نماینده قانونی دادگستری مشغول تنظیم صورتجلسه شد.

در این هنگام همسر شاکی پس از ورود به آشپزخانه با برداشتن یک قوطی وایتکس حاوی تینر محتویات آن را روی خود ریخت و با روشن‌کردن کبریت قصد آتش‌زدن خودش را داشت، اما مأمور کلانتری با حواس‌جمعی کبریت روشن را از دست او گرفت و این شخص را به راهرو برد تا از خطرات احتمالی جلوگیری کند.

در ادامه فردی که روی خودش تینر ریخته بود، فریاد زد که در حال سوختن است. بلافاصله مأمور کلانتری وارد آشپزخانه شد و با پرکردن یک پارچ آب قصد داشت آن را روی صورت مرد بریزد تا از شدت سوزش صورتش کم کند غافل از اینکه این مرد در جیبش فندک داشت و با روشن‌کردن فندکش خود را آتش زد.

مأمور فداکار پلیس، هنگام مواجه‌شدن با این صحنه، پارچ آب را روی مرد ریخت، مجددا او را بغل کرده و از پله‌ها پایین آورد تا وارد حیاط کرده و از سوختن بیشتر آن جلوگیری کند که لباس خودش هم آغشته به تینر شد و او نیز سوخت.

در ادامه همسایگان، نماینده دادستانی و پسر بیست‌ودو ساله این مرد که در محل حضور داشتند، با مشاهده این صحنه بلافاصله شیلنگ آب را باز کرده و روی این دو نفر ریخته و با حضور عوامل اورژانس و آتش‌نشانی درنهایت این دو نفر به بیمارستان منتقل شدند که همسر شاکی به علت شدت جراحات وارده جان باخت.

سرهنگ جلیل موقوفه‌ای، جانشین پلیس پیشگیری تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: «ستوان‌دوم پرویز کرمپور، مأمور کلانتری قلهک که بر اثر این حادثه دچار سوختگی شدید ٦٠‌درصد از نوع درجه سه از ناحیه صورت، سینه، دست و سایر قسمت‌های بدن شده بود و در آی‌سی‌یو بیمارستان بستری بود، جمعه شب گذشته به شهادت رسید.»

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: روزنامه جام جم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *